Macaristan Konsolosluk, Schengen Vize

Macaristan vizesi, Macaristan seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları için zorunlu bir uygulamadır. Macaristan vizesi bulunmayan kişilerin ülkeye giriş yapma imkânları ise yoktur. Macaristan vizesi bir Schengen vizesi kapsamında bulunurken, Macaristan Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilecektir. Macaristan vize başvuruları için randevu alınması gerekmektedir, randevusu olmayanlar ise Macaristan vize başvurularını gerçekleştiremeyeceklerdir.

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan Vizesiz Nasıl Girilir?

Macaristan’a vizesiz giriş yapabilmek bazı durumlarda geçerlidir. Macaristan’a vizesi giriş yapabilmenin koşulları ise şöyledir;

1. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahipleri Macaristan’a vizesiz girebileceklerdir. Macaristan’a vizesiz girebilecek pasaportlar ise yeşil, gri ve kırmızı pasaporttur. Bu tip pasaporta sahip vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile Macaristan vize işlemlerinde muaftır.

2. ABD, Kanada, İsviçre, İngiltere veya herhangi bir Schengen ülkesi ikame izni bulunan TC vatandaşları yine Macaristan’a vize almadan giriş yapabilirler.

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan Vize Randevusu Alma

Macaristan vize başvurusu için randevu alınmak istenmesi halinde Macaristan Konsolosluğunun internet üzerinde bulunan resmi web sitesinin konu ile ilgili randevu alma bölümünü kullanmalısınız. Macaristan vizesi için randevuların yoğun olması halinde ise ileri bir tarihe randevu alabilirsiniz. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizden en az 15 – 20 gün önce Macaristan vizesi randevusu alma ve Macaristan vize işlemlerine başlamış olmalısınız.

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Macaristan vizesinin çıkma süresi, Macaristan vize işlemlerinin başarılı bir şekilde sürdürülmesine bağlıdır. Macaristan vize işlemleri sorunsuz bir şekilde ilerlemesi halinde Macaristan vizesi maksimum 7 ila 10 iş günü içerisinde alınabilecektir. Ayrıca Macaristan Konsolosluğu, Macaristan vize başvurularını değerlendirmek için ek sürelere ihtiyaç duyabilmektedir. Bu durum Macaristan vizesinin kaç günde çıkacağını farklılaştırabilecektir.

Macaristan Konsolosluğu, Macaristan Vizesi Ücreti

Macaristan vizesi ücreti, Macaristan Konsolosluğuna yapılacak olan vize kategorisine göre değişmektedir. Ayrıca Macaristan vize süreside Macaristan vize ücretini farklılaştıracaktır.

 

Macaristan Başkonsolosluğu Vize

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Macaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!